SOLIDARNI Z UKRAINĄ

 
 
Pierwsi mieszkańcy gminy Kurów przyjęli pod swój dach uchodźców z Ukrainy – kobiety z dziećmi. W Zespole Szkół Agrobiznesu w Klementowicach na chwilę obecną znajduje się również 28 uczniów z Ukrainy.
W związku z powyższym i sytuacją na Ukrainie zwracamy się z prośbą o pomoc i przekazywanie:
ŻYWNOŚCI DŁUGOTERMINOWEJ: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
KOSMETYKÓW I CHEMII: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.
ŚRODÓW OPATRUNKOWYCH, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
DLA DZIECI: słodycze, przybory szkolne, przybory plastyczne, nowe zabawki, środki higieniczne.
PŁODÓW ROLNYCH: ziemniaki, marchew, kapusta itp.
Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!
UWAGA! Nie zbieramy odzieży.
Rzeczy można przynosić do następujących stacjonarnych punktów zbiórek:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Kurowie od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00.
Gminny Ośrodek Kultury w Kurowie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 i w sobotę od godz. 9.00 – 13.00.
Urząd Gminy Kurów w godzinach pracy.
Zespół Szkół Agrobiznesu w Klementowicach, Klementowice 365.
Dodatkowo w dniu 1 marca 2022 roku w godzinach 8.00 do godz. 20.00 wolontariusze będą oczekiwać na powyższe dary na Starym Rynku w Kurowie w okolicach sklepów.
Zebrane dary w pierwszej kolejności zapewnią byt i przetrwanie uchodźcom przebywającym na terenie gminy Kurów.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Kurowie zwraca się z uprzejmą prośbą o zgłaszanie się osobiście lub pod numerami telefonów: 81 8811 490, +48 505 820 676, osób, które chciałby podjąć się wolontariatu na rzecz uchodźców oraz uchodźców, którzy przebywają na terenie naszej gminy poprzez:
zgłaszanie chęci przyjęcia nowych rodzin,
pomocy jako tłumacz języka ukraińskiego,
doraźnej pomocy medycznej np. usługi lekarskie, pielęgniarskie, rehabilitacyjne,
udzielenia pomocy pedagogicznej, psychologicznej, prawnej lub innej zaproponowanej przez siebie formie np. opieka nad dziećmi, transport do urzędów i lekarzy, itp.
W miarę pojawiających się dalszych potrzeb będziemy się zwracać do Państwa o kolejną pomoc.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Kurowie zwraca się także z prośbą o zgłaszanie się potencjalnych pracodawców w szczególności dla kobiet z rodzin uchodźców z Ukrainy.
Informujemy również, że Ochotnicza Straż Pożarna w Kurowie jako organizacja pożytku publicznego przyjmuje środki finansowe na rzecz pomocy i utrzymania uchodźców przebywających w domach naszych mieszkańców z przeznaczeniem na: zakup leków, zakup pomocy szkolnych, ponoszenie podstawowych opłat tj. energia, woda, gaz, i innych indywidualnych potrzeby. Nr konta do wpłat z dopiskiem POMOC DLA UKRAINY. Ochotnicza Straż Pożarna w Kurowie 04 8732 0000 0000 0534 2000 0001.
Razem wesprzyjmy uchodźców i polskie rodziny, w szczególności z terenu naszej gminy, które przyjęły ich pod swój dach.