Gminne Przedszkole w Kurowie


im. Czesława Janczarskiego, ul. Piramowicza 1, 24-170 Kurów, tel./fax. 818811041

Get Adobe Flash player

Przedszkole w Ruchu

Logowanie

Licznik odwiedzin

183679
DzisiajDzisiaj52
WczorajWczoraj154
W tym tygodniuW tym tygodniu206
W tym miesiącuW tym miesiącu3557
WszystkieWszystkie183679

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

W maju strażacy mają swoje święto. W dniu 12 maja dzieci z przedszkola wybrały się z wizytą do strażaków z OSP Kurów. Przedszkolaki złożyły życzenia i podarowały strażakom własnoręcznie wykonany upominek. Później dzieci zwiedzały remizę strażacką, wyposażenie wozów strażackich. Był także pokaz gaszenia pożaru. Wizyta dostarczyła dzieciom moc niezapomnianych wrażeń.

Bardzo proszę o zdeklarowanie pobytu dziecka na dyżur wakacyjny w przedszkolu do dnia 25 maja 2017r.

Jeżeli dzieci zgłoszonych do przedszkola  na dyżur wakacyjny  będzie 20 i więcej dzieci oddział przedszkolny będzie czynny z pełnym wyżywieniem.  Opłata za okres wakacji, (deklarowane godziny oraz wyżywienie) będzie  pobierana z góry bez możliwości odpisów.

Kartę zgłoszenia (pobierz) dziecka na dyżur wakacyjny można  pobrać w przedszkolu lub ze strony internetowej i złożyć u dyrektora do 25 maja 2017r.    Każda osoba zgłaszająca dziecko na dyżur wakavyjny powinna zapoznać się z Regulaminem dyżuru.

W okresie wakacji nie kursuje autobus szkolny.

 

W dniach od 09 maja do 15 czerwca 2017 r. nauczycielki w każdej grupie będą prowadziły zbiórkę pieniędzy na rzecz Fundacji "Akogo?"  p. Ewy Błaszczyk.

   FUNDACJA "AKOGO?" została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza (twórcę programu "Ziarno" w TVP)

Świat Ewy Błaszczyk zawalił się 2 lutego 2000 roku, gdy z powodu tętniaka aorty zmarł nagle jej mąż – Jacek Janczarski ( ur. w Kurowie) syn Czesława Janczarskiegopatrona naszego przedszkola.

Ewa Błaszczyk została sama z sześcioletnimi córkami-bliźniaczkami Manią i Olą. W trzy miesiące od śmierci męża córka Ola krztusi się tabletką. Następuje niedotlenienie mózgu i od tamtej pory dziewczynka jest w śpiączce, wymaga ciągłej opieki. 

Ewa Błaszczyk nie załamała się, lecz postanowiła walczyć. Stworzyła jak najlepsze warunki dla swojej pogrążonej w śpiączce córki. Zaś w 2002 roku wraz z księdzem Wojciechem Drozdowiczem założyła fundację „Akogo?", działającą na rzecz dzieci wymagających rehabilitacji po ciężkich urazach neurologicznych oraz ich rodzin. Dzięki jej heroicznym walkom fundacja wybudowała klinikę „Budzik", dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Fundacja również finansuje nowatorskie operacje wszczepienia stymulatorów mózgu u chorych w śpiączce.

Personel medyczny zdołał już wybudzić ze śpiączki 33 dzieci.

W ubiegłym roku Gminne Przedszkole w Kurowie wsparło Klinikę BUDZIK kwotą 565zł.

Zachęcamy rodziców i dzieci do zaangażowania się w naszą akcję.

Nasze Przedszkole przystąpiło do Akcji EkoSzkoły w ramach której zbieramy stare telefony komórkowe. Zebrane telefony zostaną wymienione na środki pieniężne, które przedszkole przeznaczy na pomoce dydaktyczne i zabawki.

Stare telefony zbierają nauczycielki w poszczególnych grupach.

W dniu 12 kwietnia przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny pt. "Złoty medalion" w wykonaniu aktorów z Teatru Smyk z Białegostoku.

Czytaj więcej: Teatrzyk

Copyright © 2017 Przedszkole w Kurowie  Rights Reserved.