Gminne Przedszkole w Kurowie


im. Czesława Janczarskiego, ul. Piramowicza 1, 24-170 Kurów, tel./fax. 818811041

Get Adobe Flash player

Przedszkole w Ruchu

Logowanie

Licznik odwiedzin

171224
DzisiajDzisiaj262
WczorajWczoraj263
W tym tygodniuW tym tygodniu262
W tym miesiącuW tym miesiącu4929
WszystkieWszystkie171224

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Zapisy prowadzone są od 1 do 18 marca 2017 r.

W miesiącu lutym obchodzony jest  Dzień Bezpiecznego Internetu zainicjowany przez Komisję Europejską w 2004r. Celem tej akcji jest inicjowanie i propagowanie zachowań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

        Siódmego lutego 2017 roku nasze przedszkole po raz pierwszy aktywnie włączyło się do obchodów DBI. W grupach starszych, odbyły się zajęcia na temat bezpiecznego Internetu.

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu

To przysłowie miały możliwość poznać dzieci z naszego przedszkola, które dnia 23. 02. 2017 r. świętowały zakończenie karnawału. Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor, która przybliżyła przedszkolakom tradycje związane z Tłustym Czwartkiem . Kolejną atrakcją była inscenizacja utworu Marii Kownackiej "Pączki i faworki u babci Honorki" w wykonaniu nauczycieli z naszego przedszkola.

Przygotowany występ bardzo podobał się dzieciom, a świadczy o tym ciekawość i żywiołowość z jaką reagowały one na kolejne sceny przedstawienia.

Czytaj więcej: Powiedział nam Bartek, że dziś  Tłusty Czwartek…..

W dniach 01 - 22 luty 2017  przyjmujemy karty „Deklaracja  kontynuacji edukacji przedszkolnej w  roku szkolnym 2017/2018”. Karty należy pobrać  i złożyć u nauczycielek  grup lub  dyrektora przedszkola.

Harmonogram rekrutacji (na podstawie Zarządzenia NR 2/2017 Wójta Gminy Kurów z dnia 20 stycznia 2017r.) w zakładce „Rekrutacja”

Bardzo proszę przestrzegać ustalonych terminów, ponieważ musimy ustalić liczbę wolnych miejsc w przedszkolu na nowy rok szkolny.

 

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tych szczególnych dniach wszystkie przedszkolaki pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach. Wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienia i upominki.

W naszym przedszkolu przez cały tydzień licznie przybywali zaproszeni goście, aby dzieci mogły zaprezentować przed nimi swoje talenty wokalne, recytatorskie i taneczne.
Były również życzenia i piękne laurki. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Zaproszeni goście dzielili się swoimi wrażeniami. Duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane i kochane wnuczęta. Nie zabrakło też pamiątkowych fotografii.

 

Copyright © 2017 Przedszkole w Kurowie  Rights Reserved.