Gminne Przedszkole w Kurowie


im. Czesława Janczarskiego, ul. Piramowicza 1, 24-170 Kurów, tel./fax. 818811041

Get Adobe Flash player

RODO

Przedszkole w Ruchu

Logowanie

Licznik odwiedzin

889491
DzisiajDzisiaj814
WczorajWczoraj761
W tym tygodniuW tym tygodniu814
W tym miesiącuW tym miesiącu23795
WszystkieWszystkie889491

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

dzien

25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną tegoroczne Święto zostało przeprowadzone według nieco innych niż do tej pory zasad. W tym roku obchodziliśmy wyjątkowy Dzień Misia, zadbaliśmy nie tylko o dobrą zabawę, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci. Dzieci zostały zaproszone na

Dzień Misia online z misiem Teddy Eddie!

Teddy Eddie, to wesoły miś, który uczy angielskiego. Miś Eddie oprowadził dzieci po swoim domku, pełnym zabawnych gości i wesołych niespodzianek. Nauczył kilku słów i zabaw po angielsku. Internetowa transmisja była tak zorganizowana, że każda grupa oglądała go w swojej sali, a dzieci brały w nim aktywny udziału z niewielkim wsparciem nauczyciela.

Następnie przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy ruchowe, recytowanie wiersze o misiach, zabawy przy piosenkach. Na zakończenie dzieci wykonały piękne prace plastyczno - techniczne. Dzieci poznały też historię święta,

Dlaczego Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada? Tego dnia, ale  1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear, nawiązując do imienia prezydenta. Tak też narodziła się angielska nazwa pluszowego misia (teddybear). Ta wyjątkowa zabawka od blisko 120 lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych. W 2002 roku pluszowy miś doczekał się własnego święta, które obchodzone jest 25 listopada. 

W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Copyright © 2021 Przedszkole w Kurowie  Rights Reserved.