Gminne Przedszkole w Kurowie


im. Czesława Janczarskiego, ul. Piramowicza 1, 24-170 Kurów, tel./fax. 818811041

Get Adobe Flash player

RODO

Przedszkole w Ruchu

Licznik odwiedzin

915832
DzisiajDzisiaj138
WczorajWczoraj524
W tym tygodniuW tym tygodniu2894
W tym miesiącuW tym miesiącu22001
WszystkieWszystkie915832

Gościmy

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gpkurow/www/nowa/images/ruch/o9.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/ruch/o9

ZABAWA SWOBODNA, NIEKIEROWANA PRZEZ DOROSŁEGO TO BARDZO WAŻNY OBSZAR AKTYWNOŚCI W ŻYCIU KAŻDEGO DZIECKA.

Dzięki niej dziecko robi ogromny krok w swym rozwoju. W zabawie dziecko zdobywa umiejętności, sprawności, doświadczenia. Wzbogaca zasób wiedzy o otoczeniu, poszerza je. Zabawa wpływa też na rozwój wyobraźni przestrzennej – dziecko uczy się oceniać kształty, odległości, kierunki oraz rozmieszczenie przedmiotów w przestrzeni. Rozwija się tu myślenie przyczynowo – skutkowe. Mały człowiek uczy się odróżniać realia od fikcji, próbując pewnych działań w zabawie będzie sobie coraz lepiej radził w nowych sytuacjach zabawowych i życia codziennego. W zabawie myślenie zaczyna wyprzedzać działanie, rozwija się motoryka dziecka, ma tu też miejsce emocjonalna ekspresja dziecka – następuje okazja do wyładowania nagromadzonych emocji.

Aktywność zabawowa ma ogromne znaczenie dla procesu socjalizacji – dziecko nabywa umiejętność kierowania własnym zachowaniem, dostosowuje się do norm i reguł. Kształtuje się w nim cierpliwość w dążeniu do celu, wytrwałość, umiejętność współpracy, życzliwość, koleżeńskość. Dziecko zaczyna sprawniej komunikować się z innymi uczestnikami zabawy.

Biorąc pod uwagę rolę zabawy swobodnej w życiu każdego dziecka w naszym przedszkolu codziennie organizowane są zabawy swobodne: konstrukcyjne, tematyczne, ruchowe, badawczeoraz twórcze.

W każdej sali organizuje się kąciki zainteresowań:

  • Kącik książek
  • Kącik plastyczny
  • Kącik lalek
  • Kącik majsterkowicza
  • Kącik do zabaw konstrukcyjnych
  • Kącik muzyczny
  • Kącik z przyborami do zabaw ruchowych
  • Kąciki przyrodnicze

Podczas zabaw swobodnych dzieci korzystają z przyborów umieszczonych w określonych kącikach i w atrakcyjny dla nich sposób zdobywają wiedzę i umiejętności.

Zauważając dużą potrzebę ruchu u dzieci i chęć do aktywności ruchowej często organizuje się również zabawy i ćwiczenia z wykorzystaniem ciekawych pomocy i przyborów gimnastycznych takich jak: piłeczki, woreczki, równoważnie, chusty animacyjne, obręcze itp.  

Codziennie przeprowadza się także zabawy muzyczno- ruchowe wpływające na ogólne usprawnienie ruchowe dzieci, wyrabiające poczucie rytmu i koordynację ruchową.
{gallery}ruch/o9{/gallery}

Copyright © 2021 Przedszkole w Kurowie  Rights Reserved.