Gminne Przedszkole w Kurowie


im. Czesława Janczarskiego, ul. Piramowicza 1, 24-170 Kurów, tel./fax. 818811041

Get Adobe Flash player

RODO

Przedszkole w Ruchu

Licznik odwiedzin

915852
DzisiajDzisiaj158
WczorajWczoraj524
W tym tygodniuW tym tygodniu2914
W tym miesiącuW tym miesiącu22021
WszystkieWszystkie915852

Gościmy

Odwiedza nas 174 gości oraz 0 użytkowników.

Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gpkurow/www/nowa/images/ruch/o7.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/ruch/o7

Rytmika - umuzykalnienie jest zajęciem zgodnym z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Zajęcia dostosowane są do indywidualnych potrzeb i możliwości dzieci. Umuzykalnienie realizuje podstawę programową dotyczącą rozwoju muzycznego, kształtowania zdolności twórczych dziecka, aparatu mowy, rozwoju społecznego.

 

         W naszym przedszkolu zajęcia z rytmiki prowadzone są od wielu lat, uczestniczą w nich wszystkie dzieci w placówce. Zajęcia rytmiczne stanowią bazę dla innych działań kształtujących  osobowość i umiejętności młodego człowieka. Tematyka zajęć skorelowana jest z tematem przewodnim zaproponowanym przez nauczyciela prowadzącego grupę.

         Piosenki, zabawy ruchowe przy muzyce i tańce wzbogacają przekazywane informacje, ułatwiając utrwalanie zdobytej wiedzy. Wszelkie uroczystości okazjonalne, lub podsumowujące pewien okres  wspólnych działań,  wzbogacane są pokazami umiejętności zdobytych na zajęciach umuzykalnienia. Stosując różnorodne formy pracy z dziećmi tj.: nauka piosenki ilustrowana gestem i ruchem adekwatnym do treści, zabawy ruchowe przy muzyce, taniec, praca z instrumentami perkusyjnymi itd., zajęcia te są ogromnie lubiane i atrakcyjne dla dzieci.

         Rytmika jest zajęciem lubianym przez dzieci ze względu na kontakt z muzyka, możliwość zapewnienie  im ruchu, który dziecku jest niezbędny i ciekawej atrakcyjnej formy zabawy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach rytmiki, oczekują na nią z radością i biorą w niej czynny udział.
{gallery}ruch/o7{/gallery}

Copyright © 2021 Przedszkole w Kurowie  Rights Reserved.