Gminne Przedszkole w Kurowie


im. Czesława Janczarskiego, ul. Piramowicza 1, 24-170 Kurów, tel./fax. 818811041

Get Adobe Flash player

RODO

Przedszkole w Ruchu

Licznik odwiedzin

716270
DzisiajDzisiaj657
WczorajWczoraj1507
W tym tygodniuW tym tygodniu657
W tym miesiącuW tym miesiącu3623
WszystkieWszystkie716270

Gościmy

Odwiedza nas 186 gości oraz 0 użytkowników.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Tradycyjnie w styczniu w Gminnym Przedszkolu odbył się Dzień Babci i Dziadka. Wnuczęta z wszystkich grup przygotowały specjalny program artystyczny oraz zabawy ruchowe dla zaproszonych gości.

Babcia i Dziadek to słowa, które przedszkolakom kojarzą się z ciepłem, dobrem i bezpieczeństwem. Nikt inny nie ma tyle zrozumienia dla ich dużych i małych problemów. Tradycją Przedszkola jest organizowanie spotkania z okazji Święta Babci i Dziadzia. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i przejęciem przygotowywały się do tej uroczystości.

Seniorzy mieli okazję podziwiać swoich wnuków w specjalnie przygotowanych dla nich programach artystycznych. Dzieci dały pokaz swoich możliwości recytatorskich, tanecznych i wokalnych. Następnie odbyły się wspólne zabawy ruchowe, co stanowi część wychowania prozdrowotnego i wdraża dzieci już od wczesnej młodości do dbania o kondycję fizyczną i prowadzenia zdrowego trybu życia. Zabawy z wnukami wywołały wiele radości i wzruszenia na twarzach babć i dziadków.       

 

      Potem był czas na rozmowy przy słodkim poczęstunku, po czym wnukowie wręczyli swoim bliskim własnoręcznie wykonane prezenty. 

Współczesna rzeczywistość niestety nie sprzyja tworzeniu i podtrzymywaniu więzi międzypokoleniowych. A przecież babcie i dziadkowie wnoszą w życie dzieci wiele ważnych wartości, jak: mądrość życiowa, doświadczenie, wyczucie tego, co jest ważne i trwałe, a tym, co ulotne. Dlatego należy spędzać ze sobą jak najwięcej czasu i czerpać radość z tych spotkań. Jesteśmy przekonani, że spotkanie wywołało w przedszkolakach i członkach ich rodzin wiele pozytywnych emocji. Dzieci cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek dla Babć i Dziadków. Natomiast goście z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które przygotowały dla nich uroczystość.

Scenariusz uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie I
Scenariusz uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie III


Copyright © 2020 Przedszkole w Kurowie  Rights Reserved.