Gminne Przedszkole w Kurowie


im. Czesława Janczarskiego, ul. Piramowicza 1, 24-170 Kurów, tel./fax. 818811041

Get Adobe Flash player

RODO

Przedszkole w Ruchu

Licznik odwiedzin

885913
DzisiajDzisiaj421
WczorajWczoraj767
W tym tygodniuW tym tygodniu2595
W tym miesiącuW tym miesiącu20217
WszystkieWszystkie885913

Gościmy

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

W naszym przedszkolu nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje oraz wzbogacają swoją wiedzę oraz warsztat pracy poprzez kursy doskonalące i spotkania metodyczne. Zdobyte wiadomości wykorzystują w codziennej pracy z dziećmi.

         W ramach Ogólnopolskiej Akcji MEN „Ćwiczyć każdy może” nauczycielki wzięły udział w warsztatach organizowanych w Powiatowym Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Puławach dnia 19. 02. 2014r. pt. „Beethoven i inni… - zabawy przestrzenno – ruchowe przy muzyce poważnej”.

        Cele warsztatów:

  • Interpretacje ruchowe utworów kompozytorów epoki klasycznej – Beethoven, Mozart, Haydn i wybranych kompozytorów innych epok z wykorzystaniem rekwizytów(chusty, wstążki, bibułki, obręcze itp.)
  • Wykorzystanie elementów tańca klasycznego i ludowego w opracowaniach utworów ww. kompozytorów.
  • Instrumentacje, rytmizacje relaksacja i inne formy w pracy przy muzyce poważnej;
  • Plastyczne odzwierciedlenie charakteru wybranych utworów.

Jednym z głównych założeń zabaw przestrzenno – ruchowych przy muzyce poważnej jest danie szansy właściwego rozwoju w sferze umuzykalnienia każdemu dziecku oraz możliwości aktywnych i twórczych działań niezależnie od jego uzdolnień muzycznych. Dzięki aktywnym metodom dzieci mogą improwizować, akompaniować na instrumentach perkusyjnych, interpretować muzykę ruchem, tańcem (również z szarfami, chustami, bibułkami itp.), tworzyć opowieści słowne i ruchowe, czy malować muzykę. Korzyści zabaw przy muzyce są bardzo ważne to źródło radości, odprężenia, integracji, wyładowania energii, daje szansę rozwoju fizycznego a także jest środkiem terapeutycznym.

Otrzymane materiały metodyczne  przydały się do realizowanej tematyki wiosennej. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w improwizacjach ruchowych, lubią też grać na instrumentach perkusyjnych. Ponadto  jedna nauczycielka opracuje scenariusz z okazji „Dnia Dziecka” i wykorzysta zabawy przy muzyce poważnej. Będzie to jednocześnie dzielenie się zdobytą wiedzą i umiejętnościami z warsztatów z koleżankami.

Copyright © 2021 Przedszkole w Kurowie  Rights Reserved.